Bu kadar çok seyahat edip, her şeye nasıl yetişiyorum?

Dünya Benim Evim’i yazmaya başladığım ilk günlerden beri birbirinden değişik sorularla karşılaşıyorum. Bazen kendimi konsoloslukta çalışan bir memur, bazen turizm acentesinde çalışan bir vize uzmanı, bazen kişisel gelişimci ve bazen de ilham kaynağı hissettiğim anlar oldu. En çok sorulan sorulardan biri “Nasıl bu kadar çok seyahat ediyorsun?” Bu sorunun cevabını zaman zaman kısaca yazıyorum ama bunun için de uzun bir yazı yazacağım. Bir diğer sıklıkla sorulan soru ise “Nasıl bu kadar çok seyahat edip, her şeye yetişiyorsun?” Bu yazıda bu soruyu yanıtlamaya çalışacağım.

Seyahat etmek ve her şeye yetişmek…

Bir kere “her şeye yetişmek” diye bir şey yok. Açıkçası yapmak istediğim ve zamansızlıktan ya da öncelik sıralamasında biraz daha arkalarda kaldığı için yapamadığım, yetişemediğim birçok şey var. Diyeceğim o ki %100 her şeye yetişmek gibi bir durum söz konusu değil fakat yapmak istediklerimin çoğunu yapabiliyor muyum? Evet.

Peki, nedir bu her şey?

Seyahat etmek dışında gayet yoğun bir işim var. Hafta içi sabah 08.30’da ofiste oluyorum ve akşam saat 19.00 gibi çıkıyorum. Aslına bakarsanız vaktimin çok büyük bir kısmı çalışarak geçiyor. Seyahat etmek dışında yapmaktan çok keyif aldığım birçok şey var. Bloğum için içerik üretmek, birkaç bin fotoğrafın arasından en güzel fotoğrafları seçmek ve içeriklere eklemek, gelecek seyahatler için araştırmalar yapıp, notlar almak, mutlaka her gün hareket etmek yani spor yapmak, bedenimi ihtiyacı olan besinlerle doyurmak yani sağlıklı beslenmek ve sağlıklı besinler hazırlamak, kişisel gelişimle ilgili kitaplar okumak, meditasyon yapmak, yeni başladığım yoga hocalık eğitimim, birlikte vakit geçirmekten keyif aldığım insanlarla sohbet etmek, vakit geçirmek diye uzayıp gidiyor liste. Bir keresinde aynen şöyle bir mesaj almıştım:

“Hiç mi hastalanmıyorsun, ütü de mi yapmıyorsun, evine misafir falan gelmiyor mu ya da ne bileyim temizlik bile yapmıyor musun?”

Bu tip mesajlar çok negatif geldiği için ilk okuduğum anda pek hoşlanmıyorum ama sonrasında gülüp, geçiyorum. Şimdi yukarıda birçok şeyden bahsettim ama bu tip şeylerden hiç bahsetmedim değil mi? Çünkü yapmıyorum. Tabii ki hastalanıyorum ama spor yaptığım ve sağlıklı beslendiğim için zırt pırt hastalanmıyorum. Ütü yapmak en sevdiğim ev işi diyebilirim ama kitap okumak mı yoksa ütü yapmak mı diye karşılaştırınca tabii ki kitap okumayı tercih ediyorum. Evime misafir en son ne zaman geldi hatırlamıyorum. Çünkü pek evde değiliz zaten. Evde olduğumuz zamanlarda da kendimiz için vakit geçirmeyi daha çok seviyoruz. Ve tabii ki en önemli şey temizlik yapmak!

Evimdeki mutluluk…

Benim burcum Başak. Başak burcu dendiği zaman ise herkesin aklına ilk temizlik, titizlik geliyordur fakat ben burcumun bu özelliğini pek taşımıyorum. Şu hayatta sevmediğim şeylerden biri temizlik yapmak. Şimdi diyeceksiniz ki temizlik yapmayı kim sever ki? Fakat ben bu konuda ciddi kötüyüm. Sevgilime en çok zorluk çıkarttığım şeylerden biri temizlik konusudur. Bir de bu kadar çok seyahat edince ev çok dağılıyor. Seyahatten getirdiğim o kadar çok ıvır zıvır denilebilecek şey var ki onları evin bir köşesinde görmek beni çok mutlu ediyor ama o büfenin tozu bazen 2 parmak kalınlığına ulaşıyor. Boşalan bavullar bir yanda, birbirine giren kirli ve temiz çamaşırlar falan ev bazen adeta çöp eve dönüşüyor. Temizlik için bulduğum kişiler hiçbir zaman düzenli gelemediler. Ben de temizlemeyince işler çığırından çıkmaya falan başladı. Bir de temizlik yapmaya vakit kalmıyor çünkü yukarıda saydığım şeyleri yapınca zaten zaman bitiyor. Ben vaktimi kaliteli geçirmek istiyorum. Üst üste çıktığımız seyahatlerden sonra evin içler acısı hali çok canımı sıkmaya başlamıştı ki mutlubiev.com adında dünyanın en mutluluk verici ve pratik uygulaması ile tanıştım!

P

Peki, nedir bu mutlubiev.com?

Benim gibi çalışan, vaktini daha kaliteli şeylere harcamayı tercih eden, temizlik yapmayı hiç sevmeyen ama pis evde de oturmak istemeyen ve evine istediği zaman için temizlik personeli arayanlar ile ben bu evi temizler, pırıl pırıl yaparım ve sahibini de çok mutlu ederim diyenleri bir araya getiren bir platform.

Temizlik konusunda bana düzenli olarak destek olacak birini arayıp bulamamışken mutlubiev.com ile tanışmam harika oldu. Bu hafta sonu o kadar güzel geçti ki çünkü ev cillop gibi ve evde vakit geçirmek ev temizken çok daha güzel.

Mutlubiev.com nasıl çalışır?

 • Öncelikle mutlubiev.com’da üyelik oluşturun.
 • Üyelik oluşturduktan sonra aşağıdaki ekranda yer alan bilgileri hemencik doldurun.

capture

 • Bu bilgileri doldurduktan sonra aşağıdaki ekranda temizlik paketini seçin. Tek seferlik seçim yapabileceğiniz gibi haftada bir veya iki haftada bir seçeneğini de seçebilirsiniz. Bir de ekstralar kısmı var. Örneğin ben buzdolabı ve balkon temizliği istedim. Temizlik malzemeleriyle gelinmesini isterseniz o kutucuğu da işaretlemeniz gerekiyor. Bu kısmı tamamen size kalmış.

mutlubiev-com-siparis-ekrani

 • İkinci adımda adres bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.
 • Üçüncü ve son adımda ise kredi kartı bilgilerinizi doldurmanız gerekiyor.
 • Son olarak ise o tarih ve saatte evde olup olmayacağınızı, eğer evde değilseniz anahtarı kimden teslim alacağını belirtmeniz gerekiyor. Bir de not yazabilirsiniz. Mesela eve gelen bir başka temizlik personeli dünya kürelerimi kafasına göre dizdiği için ben o kısmın mutlaka aynı şekilde dizilmesini not ettim.
 • Temizlik personeli istediğiniz gün ve saatte geliyor ve evi pırıl pırıl yapıp bir de minnoş bir not bırakıp gidiyor. Siz eve gelince dünyalar sizin oluyor çünkü ev tertemiz! :)

Neden mutlubiev.com?

 • Web sitesi de sistemin kendisi de çok pratik. Ofiste iki e mail arasında işimi hallettim.
 • Eve gelen temizlik personeli işini çok iyi yapıyor. Duşakabin, duşakabin olalı kendini böyle ayna gibi hissetmemiştir.
 • Not kısmında yazdığım her şeye çok dikkat edilmişti. Dünya kürelerim yerli yerindeydi.
 • Ben ofisteyken evde profesyonel birinin evimi temizlemesi ve ben akşam eve geldiğimde mis gibi evde vakit geçirme hissi muhteşemdi.
 • Güvenli ödeme sistemi. Ev temizlenmeden kredi kartınızdan hiçbir ücret çekilmiyor.
 • İlgili müşteri hizmetleri. Ev temizlendikten sonra arayıp hizmetten memnun kalıp kalmadığımı ve temizlik personelini değerlendirmemi ve puanlamamı istediler.
 • Eğer temizlik personelinin işini beğenmezseniz o kişiye yeniden eğitim aldırıyorlar ve size de telafi temizliği yolluyorlar. Sistem %100 müşteri mutluluğu üzerine çalışıyor.
 • Bu hafta gelemeyeceğim, hastayım ya da işim çıktı gibi sebeplerle son dakika ortada kalma diye bir şey yok. İstediğiniz gün ve saatte temizlik kapınızda.
 • Ve bence en en en önemlisi mutlubiev.com’u kullanmak güvenli. Çünkü eviniz temizlik yapıldığı saatler arasında oluşabilecek zararlara karşı Axa sigorta güvencesi altında.

Bundan sonra seyahatlerimden daha mutlu döneceğimden eminim çünkü temiz bir eve gelmek büyüktür pis eve gelmek :)

Bu kadar sık seyahat edip, her şeye yetişmemin sırrı işte bu :) Vaktimi bana yarar sağlayacak şeylere harcıyor geri kalan kısımlarda destek alıyorum. Kaliteli geçireceğiniz zaman harcayacağınız paradan daha önemli.

Dünya benim evim’i facebooktan ve instagramdan takip edebilirsiniz :)

Bunları da okumak isteyebilirsin
5 Yorum
 1. Chofewkb diyor ki

  こちょこちょでいちゃいちゃは世界共通~SPO韓ドラTwitter。 link.php?1456766↑    ↑     ↑ PVアクセスランキング にほんブログ村↑   ↑      ↑。 太陽の末裔 Love Under The Sun -SET 1+2 DVD BOX
  」ソン・ホングン記者/3/home/13/879976/1。 15年10月3日付の領収書には、東京・銀座の楽器店「山野楽器」で〈CDアルバム〉3点に、計8609円支出したことが記されている。
  DVD 人気 キム・ウンスク作家の筆力はこの上なく輝き、タイトルロールのトッケビを演じたコンユも渾身の力を注ぎました。 この顔にドラムは・・・似合わないけれど(笑)。
  {相棒 DVD|相棒 DVDBOX|相棒 動画|相棒ネタバレ|相棒ドラマ|相棒新作|相棒購入}
  チョン・ジェヨンssiは、韓国映画で見ない年はないというほど・・・年に何度もスクリーンに登場するスターですが、ドラマ主演は初めてなのですね。 アルルの男・ヒロシ‏@bilderberg54 17分17分前 なぜ衆院は枝野幸男?スシローによると野田の決定らしい。 カルテッ
  ソン・ジュンギ君は映画『軍艦島』で復帰するけれど、きっと大ヒットするだろうから・・・『太陽の末裔』の後もこれからもしばらくは人気が維持できるだろうけれど。 共演だけでなく、今回の収録が事故後初めての対面となった井上と武智。
  項羽と劉邦 動画 御利益がないどころか、災いを起こすような神を信じろ、だー!?    業田良家 『自虐の詩』 イサオさん得意のちゃぶ台返し ふざけんな! いつ来るともしれない最後の審判を信じるほどあっしは純真じゃねー と、これはあっしの個人的意見ですが・・・。 (苦笑)☆サンバルカン&チェンジマン見てたなぁ。
  DVD 価格

 2. Reuffayk diyor ki

  他に良い方法がありましたら、是非教えていただきたいと思います。 サポートが終了する7月末までは土日平日に加え、ゴールデンウイークを含む祝日も電話サポートを行う。 office2013 personal 価格
  SSDの空き容量はアップグレードにより10GB位減ってしまいましたが・・・これ、Windows8.1に巻き戻しするためのデータだと思うので、そのうちなくなってくれるだろうし・・・。 特に64Bit OS 環境は注意 ここもよく覗いて頂いている「syota023」さんのブログを見て私もやってみました。
  ノートン サインイン 今回代理購入した機種相当でフルスペック・ハイビジョン液晶(1920×1080ドット)の画面で地デジ録画もブルーレイで再生できるとなると、15万近い価格安いのが好きな私としては悩みます。 部門違いで申し訳ないけれど、唯一直通電話が掲載されていた「クリアリンク・ハウス」に、サポートセンターのメールアドレスか海外からかけられる電話番号を聞いたら、下記を教えていただきました。
  office 2013 激安
  その後、お客様はサイトやアプリに自動的にログインします。 ただし、Windows 10には幾つか素晴らしい新機能があるので、いずれはアップグレードすべきだ。 produkey office 2013
   一方、「やすかろう、悪かろう」という中国製の高速鉄道では、「安全性」という高いコストは軽視されています。 ・サインイン … WindowsLogon ・サインアウト … WindowsLogoff ・シャットダウン … SystemExit前準備もできたところで、スクリプトの作成に取りかかる。
  office2013 ソフト そういう事情もあってか,Intelも新CPUを搭載するPCをアピールするのではなく,PCやx86アーキテクチャのSoC(System-on-a-Chip)を中心とした周辺技術とその活用法をアピールする方向へと舵を切っている。 夢のクロスオーバー東方二次創作SRPGが、ここに登場!妄想が現実になる!?「東方×スパ○ボ」夢のコラボがここに実現!!幻想少女大戦は全四部作予定で…詳しい内容はこちら。
  windows sever 2012 認&#353 sever 2012 sever 2012;

 3. Dulplly diyor ki

   金メダルを25~30個ロンドン大会は7個獲得することを目標に、20年に23~27歳になる若手選手を重点的に育成・強化中国が設定した防空識別圏に関し、同国政府内で異論が出ていることが中国政府関係者の話で明らかになった。 何にでも合います! ダウンベスト:モンクレール シュバリエ(改) サイズ1 ニット:アレッサンドロルッピ サイズ46シャツ:ビームスF サイズ37 デニム:シヴィリア(改) サイズ29ダウンベストは身幅詰め、デニムはフロントボタンを移動(笑)しております。 モンクレール カスタマーセンター
  限定・別注モンクレール話題のWii Uが続々出品中!ヤフオク! 売り方ガイド。 イタリアからの荷物も順次到着し、着々と届いております。
  モンクレール メンズ コート SHIMANO チタンパワーエアロ GT6000 リールシーズンに向けてどうですか。 税プランナーの会議の前にも情報を収集するいくつかインターネットから税のかんなにクロスの質問をすることができますので相続税を避けることについて。
  モンクレール レディース カーディガン
  イタリア人にとって、ジェスチャーというのは、言葉同様、重要なコミュニケーションの手段です。 少しずつ朝晩冷え込んでくるようになりましたね。 モンクレール ダウン ピンク
  販売サイトには、偽物と疑われないように正規品にもついている製品番号などを記載し、ネット上で入手した正規品の写真も添えた。 お電話でのご注文の場合、代金引換のみ、送料はお客様負担となります。
  モンクレール ニット ベスト 次に何をこの夏の新韓ですか?それを見て !白いレース オフ ベビー襟、挿入のためのドレスと非常に巧妙な好感の持てる。 でも今日も負けじとハーフパンツを履きました!!今日も夜は寒いんだろうなぁ。
  モンクレール メンズ 人気 ランキング

 4. freskpl diyor ki

  ゴーグル形状のディスプレイを見ながら街の中を歩き回って、ポケモンGOをする輩は、まさか出ないでしょうね。 WikiLeaksで紹介されているさまざまなテクニックの中には、CIAのエンベデッドデバイスブランチ(EDB)によって開発された「Weeping Angel」があります。 produkey office 2016
  target="_blank にほんブログ村 自作PC。 さらに、Windows 10のBuildを入手してパソコンにインストールしていることである。
  produkey windows 10 今のOffice2013は、ダウンロード版が一般化してるので、メディアとしてはありません。 挿入の写真は以前のような正規手段ではなく、3日のドングリ写真共々 強引な手法により今回アップした。
  produkey windows 7
  将来的に必要な場面は減っていくだろうけど、Adobe Flash Player はインターネットの世界で欠かせないものであり、動画配信サイトやブラウザゲームで必須だったり、ブログパーツやバナー広告の表示でも使われてます。 しかし、私が常用しているのは、Word2010なので、これまで通り、2010が立ち上がるようにしたいと思い、『プログラムから開く』で、Word2010を指定しようとした。 windows8 セットアップ
  今ならWin7からのアップグレードが無料だから。 (二)ホームボタンの廃止噂でディスプレイの四隅全てがベゼルレスになる訳ではなく、画面上部はベゼルが残り、ホームボタンはなくなるそうである。
  office2013 メディア 購入 良い対応性の訓練が必要で、Pass4Test の問題集をお勧めます。 /shinichi_hisada/61794260.htmlオフィスの2003から2007に変えたのは2010年の10月のこと。
  office2016 personal 価格

 5. Chofeqbh diyor ki

  実は今夜の放送では35人に絞られてしまうという第2回の順位発表があります。 ドキュメンタリーが大衆化すればという考えを持っています。 項羽と劉邦
  この作品の放送当時は、放送時間になると街から人が消えるとまで言われるほどだ。 そういうことがありがたいです」彼は「結婚契約」に対する好評に対して「演出の勝利」だと話した。
  ピノキオ 通販 ◆ツイッタ―がもつ影響力ツイッタ―は日本語との相性が良く、特に、日本においては、ツイッタ―が持つ影響力が大きいと言われています。 (^_^)【初回】⇒このドラマは、私の好きな俳優さんである、ハン・イェスルさん、チュ・サンウクさん、ワン・ジヘさんが出演と言うことで大いに期待していました。
  逃げるは恥だが役に立つ 人気
  自分が太陽だから、引き寄せなのかな?ラップ部分がクセになって、単純に一番大好きだ! 4i66TVAFjoオレのことをナメている人がいそうですが、サッカー史上最高プレイヤー リオネルメッシに全然負けてないって分かってんのかな?ただの妄想ヤロウとしか、思われてなさそうだけど、ナメないでほしいな。 1996年にジャニーズ事務所に入所する。 カルテッ DVD BOX
  」では、ないですが、自分は、この腕章をつけた、穏やかなこの男性(父?)と話をしたい衝動に駆られています。 公開からわずか4日間で早くも観客動員100万人を突破して、『ファインディング・ドリー』の5日間を抜いて、今夏公開映画の中で最速記録となる!一体ONE PIECE film GOLDの魅力はどこにあるかと人によって違うだろう。
  supernatural 』とここにあるもの新海誠のクラウドメディア / トーマス・ラマール 訳=大﨑晴美 P57古代を橋渡す / 木村朗子 P62ぼくたちはいつかすべて忘れてしまう――『君の名は。 70歳か~ でも 嬉しくないなんて言ったら罰があたりますネ。
  カルテット販売

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresin yayımlanmayacak.