Masal gibi geçen bir seyahatten sonra hayatımda bir ilk: Uçak kaçırdım!

Seyahat etmek yeni yerler görmek, yeni kültürler tanımak ve farklı tatları tatmaktan çok daha fazlası. Her seyahatle birlikte dünyanın farklı bir penceresi daha olduğunu görüyor, her seyahatle birlikte değişiyorsun. Çünkü daha önce hiç bilmediğin bir yerde olmak ve konfor alanının dışına çıkmak beraberinde birçok hikaye getiriyor. Yollar hikayelerle dolu, yollar anlarla dolu, yollar deneyimlerle dolu… İyi veya kötü ya da adına ne dersen de hepsi senin için, benim için, bizim için. Hepsi bizi bir noktadan alıp başka bir noktaya taşımak, hepsi gelişimimiz için. Zira hayat sadece iyi deneyim ve iyi anlarla hiç de keyifli olmazdı bence. Çünkü insan zor anlarda içindeki gücün farkına varıyor. O anlar kıymetli.

Geçtiğimiz hafta İtalya’nın Amalfi kıyılarındaydık. Ben hayatımda daha önce bu kadar güzel gökyüzü görmedim. Daha önce denizin gökyüzüne karıştığına hiç şahitlik etmedim. Daha önce güneş batarken gökyüzünün eflatun rengine büründüğünü görmedim. Daha önce dik yamaçlardan inmek başımı böyle döndürmemişti. Doğa yine inanılmazdı ve ben yine doğanın büyüklüğü içinde kendimi küçücük hissetmiştim. Harika yerler görmüş, harika anlar biriktirmiş ve artık dönüş yoluna girmiştik.

22 Mayıs, Pazar günü uçağımız saat 23:00’te Roma’dan İstanbul’aydı. Positano-Roma arası 3 saat 15 dakika. Biz Positano’dan saat 17:30’da yola çıktık. 20:30-20:45 gibi havaalanında olmayı planladık. Biz genellikle online check in yaptığımız ve kabin bagajı ile seyahat ettiğimiz için 1,5 saat öncesinden havaalanında oluyoruz. Bu zamana kadar bu şekilde hiç sorun yaşamadık.

Yaklaşık yarım saatlik bir yolculuktan sonra kasaba gibi bir yerde yol durdu. İnanılmaz bi trafik, araba gitmiyor, öylece duruyoruz. Google map’ten yolu sorgulatıyoruz ama yarım saatlik bir yol katetmemize rağmen Roma’yı 3 saat 20 dakika olarak gösteriyor. Yolumuz uzun fakat inanılmaz bir trafik. İtalya’nın bir kasabasındaki bu trafik İstanbul’un sabah trafiği ile yarışır o derece. Sevgilim stres olmaya başladı, açıkçası ben de ama ikimizin birden stres olması pek iyi bir şey olmaz ve o direksiyonda diye ben onu sakinleştirmeye çalıştım. Sonra yol açıldı ve baya yol aldık derken bir tünelde kaldık. Öylesine bi trafik var ki arabadan inip bagajı açıp su falan arıyoruz. O tünelde yaklaşık 45 dakika hiç hareket etmeden durduk. Gerçekten felaketti. O tünelde ben uçağı yakalama umudumu tamamen kaybettim ama sevdiceğime belli etmedim. Biraz müzik açtık, biraz sohbet ama ı-ıh olmuyor yani. O tünelden çıkınca yol açıldı ama artık çok zaman kaybetmiştik.

one-of-the-keys-to-happiness-is-a-bad-memory-quote-1

Bu zamana kadar hiç uçak kaçırmadık. Hatta hiçbir toplu taşıma aracını kaçırmadık. Her şey hep planladığımız gibi gitti. Fakat o yol bitmek bilmedi ve Roma’ya girdiğimizde o uçağı yakalayamayacağımızı birbirimize itiraf ettik. Zira havaalanına vardığımızda saat 22:40’tı. Uçağın kalkmasına 20 dakika vardı. Arabayı İtalyan’ların Kiss&Go dediği sadece 15 dakika bekleyebileceğimiz bir alana parkettik ve ne yapacağımızı düşündük.

Hayatımızda ilk defa uçak kaçırmanın şokundan sanırım ilk hissettiğimiz tepkisizlik oldu. Bir sonraki uçuşa baktığımızda ertesi gün saat 11:20’deydi. İnterneti açıp telefondan öncelikle uçak biletini satın aldık sonra kalacak yer baktık. Kiraladığımız araç ertesi gün saat 8.00’e kadar bizde kalabileceğinden şanslıydık. Havaalanı bölgesinde geceliği 95 euro olan dandik bir otel bulduk. Gece 12:00 falan olmuştu. Duş alıp uyumak istedim ama duşu elime almamla kırılması bir oldu, sonra tuvaletin sifonu elimde kaldı. Hani kötü şeyler hep üst üste gelir ya aslında onların üst üste gelmesinin sebebi biziz. Çünkü vücudumuzdan çıkan enerjinin frekansı o kadar düşük ki dolayısıyla düşük enerji frekansındaki şeyleri çekiyor kendine. Bunun farkında olup enerjimi yükseltmeye çalışsam da içimde anlamlandıramadığım bir his vardı. Kelimenin tam anlamı ile kendimi bok gibi hissediyordum. Bir yandan uçak bileti alıp, konaklamayı kolaylıkla organize ettiğimiz için şükür duyarken diğer yandan hem kendime hem de patronuma karşı bir sorumsuzluk hissediyordum. Bir yandan da Cemal ile evrenin bize nasıl bir mesaj verdiğini sorguluyorduk. Çok kötü bir gece geçirdim, hiçbir şekilde uyuyamadım. İçimde o isim koyamadığım his kendimi çok kötü hissettiriyordu.

Sabah 5’te uyandım ve tekrar uyuyamadım. Hazırlanıp erkenden havaalanına gittik. İçimizdeki o his hala orada duruyordu. Aslında içten içe uçağı kaçırmamızda biz mi suçluyduk bunu ölçüp, tartıyorduk. Biz çift olarak bir şeyi planlarken nasıl olmasını istiyorsak ona göre planlıyoruz. Mesela ay hadi 1-2 saat daha erken çıkalım yolda bir aksilik falan olur diye düşünmüyoruz. Çünkü o şekilde bir planlama yaparsak o başımıza gelir diye düşünüyoruz.

Let-the-bad-times-remind-you

Yukarıda da bahsettiğim gibi iyi deneyim de kötü deneyim de bizim için. Bu kadar seyahat edip ilk defa uçak kaçırmamız bizi biraz sarstı ama bu deneyimden bir ders almamız gerekiyordu. Bundan sonra zamanlama konusunda daha dikkatli olacağız. Havaalanı seçimimizi en uygun uçak biletinden ziyade en kısa sürede ulaşabileceğimiz şehir olarak yapacağız. Napoli daha yakın olmasına rağmen biz daha uygun ve daha geç uçuş bulduğumuz için Roma’dan dönmeyi tercih ettik mesela.

Vardığımız her nokta, geçirdiğimiz her deneyim, bizi kendimize döndüren bir başka deneyimin başlangıcı. Kötü deneyimler olmazsa değişim de olmuyor. Bu deneyimden sonra gelecekteki seyahatlerimizin şekli değişecek.

Önemli olan kötü deneyimi kötü olarak hatırlamamak ve o deneyimin senin için ne anlama geldiğini düşünüp, alman gerekenin gerçekte ne olduğunu anlamak ve aksiyona geçmek.

Kimisi buna nazar dese de ben nazara inanmıyorum. Fakat zaman zaman kötü enerjiyi hissediyorum. N’olur bana iyi enerjilerinizi yollayın. Ben hayal etmenin gücüne inanıyor ve önceliklerimi kurduğum hayallere göre belirliyorum. Herkes için iyilik, güzellik diliyorum. Yaşadıklarımın, gördüklerimin, hissetiklerimin daha güzellerini sizin için diliyorum. Kim olduğun umrumda değil çünkü birine iyilik dilemek için o kişiyi tanımak gerekmiyor. Hayatınız evrene yaydığınız enerji kadar. Eğer siz iyilik, güzellik ve sevgi dilerseniz ve hayatınızda bunları barındırırsanız inanın bunları çekersiniz. Ben farklı bir şey yapmıyorum.

Every-experience

Sonuç olarak 11:20 uçağı ile İstanbul’a döndük. Çok yoğun ve yorucu bir hafta geçirdik. Biraz da hassas. Bu ruh halinden biran önce çıkıp kaldığımız yerden devam etmemiz gerekiyor. Zira yarın sabah Oslo bizi bekler :)

Siz hiç uçak kaçırdınız mı? Neler hissettiniz? Merak ediyorum…

Kalpten sevgiler <3

Dünya benim evim’i facebooktan, instagramdan ve twitterdan takip edebilirsiniz.

Bunları da okumak isteyebilirsin
7 Yorum
 1. melike diyor ki

  Selam Öznur, biz de sizinle aynı anda İtalya’da Cinque Terre bölgesindeydik ve aynı pazar günü biz de kiraladığımız arabayı bırakmanın çok uzun süreceğini hesaplayamayıp uçağı kaçırdık. Aynı gün aynı hisler içinde Milano’da otelde kaldık. Ertesi gün dönüşte de evrenin negatif enerjisi ile uçaklar rötar yaptı, eve girene kadar kötü şans peşimizi bırakmadı. Ama çok gezen insanların mutlaka yaşaması gereken bir tecrübe olduğuna inanıyorum, zira ben de bir sürü ders çıkardım.

  1. Dünya BenimEvim diyor ki

   Merhaba Melike, Mesajını şaşkınlıkla okudum. Seni çok iyi anlıyorum ve hak veriyorum. Bizim gibi çok gezen insanların yaşaması gereken bir deneyim. Bundan sonraki seyahatlerde eminim daha temkinli davranacağız. Çok sevgiler <3

 2. Seher diyor ki

  Ben de Kıbrıs’tan İzmir’e dönüşte farkında olmadan uçağı kaçırmış oldum. Havaalanında check in yaptırdığımda uçuş çıkmadı meğerse bir gün öncenin uçağıymış. Gece 12 den sonra gün dönümünün azizliğine uğradım. Oysaki o kadar dikkatliyimdir ve 10 kez bakarım bilete. Nasıl oldu hala anlamadım ☺️

  1. Dünya BenimEvim diyor ki

   Demek ki olması gerekiyormuş :)

 3. Kadir diyor ki

  Biz şanslıydık sanırım bu konuda.. Malta’da havaalanı ile Valetta merkez arası çok uzak olmamasına rağmen 30 dk falan sürüyor otobüsle. Biz de bunun rahatlığıyla dönüşte sallana sallana gidince check-in kapandığını öğrendik. El bagajlarımız ne yapacağımızı düşünürken online check’in yapmanın avantajıyla soluğu THY bürosunda aldık. Şanslıydık ki birisi bizimle ilgilendi ve kapıya kadar götürdü ve uçağımıza bindik. Ertesi güne kalsa acı olabilirdi ama bize güzel bir ders oldu :))

  Geçmiş olsun Öznur

 4. Nezahat Bulut diyor ki

  2 kere başıma geldi olacağı varsa oluyor yapacak birşey yok.
  İlkinde görevli gittiğim Danimarka’da basima geldi .Sabah otelden uyanıp da oglen 13:00 deki ucagi nasil kacirdin diye hiç sormayın.Vakit var diye zamani degerlendirme calismalarimiz, sonrasinda otelin check out saati gecti diye kapi kartimizi otomatik iptal etmesi , israrla yol soran adam yuzunden kacan tren ve 30-40 dk once havaalaninda olmamiza ragmen bagajiniz var diye bizi ucaga almayan thy gorevlileri .veee kacan ucak.En garibi de o gece ruyamda gormus olmam danimarkali sirketten arkadaslardan biri bana gitme kal bugun Danimarkada diyor ve ben de iyi gitmeyim bari diyordum ve kaliyordum ruyada. sabah da arkadasa anlattigimda acaba ucagi mi kaciracaz diye yok artik saat 13:00 deki ucagi da kaciracak degiliz herhalde diye muhabbet etmistik.Ama kacacagi varsa kaciyor e yaparsan yap

 5. Nezahat Bulut diyor ki

  2.sinde Amerikada eyaletler arasi gidecekken kacirdik .Hem de 45 dk once havaalanindaydik ve kanadadan aktarma yaptigimiz ucagin indirirken havaalaninda fazla beklemesinin azizligine ugradik.Gorevli kadin Rules diye tutturdu almadi ucaga .Yeni bilet vereyim diyor yuksek bir fiyata.Tabi biz almadik bileti cözüm aradik biraz sonra o kadinin gorevini devralan ve ucagi kacirdigimiza da şahit olan harika bir calısan tarafindan havayolu şirketi daha küçük bir havalanindan binmek üzere hem de bedav yeni bir bilet ayarladi ertesi sabaha karşı. Yılın çalışanı degil asrın çalışanı ödülünü vermek isterim o personele hiç de unutmam.
  Kaçmasa daha iyi tabi ama
  Her uçak kaçirma ayri bie macera.

  Sevgiler.

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresin yayımlanmayacak.