Neden Seyahat Sigortası Yaptırmalısınız?

Büyük hevesle başlayacağınız seyahatte başınıza gelecek her şeye hazırlıklı olmanın verdiği güven duygusu, yolculuğun konforunu arttırır. Yaşayacağı her sorunun nasılsa çözüleceğini bilmek insana deyim yerindeyse krallar gibi hissettirir. İş için farklı bir ülkeye yapacağınız bir kaç günlük ziyarette, tatil için gideceğiniz yurt dışı seyahatinde, yıllardır planladığınız bir turda hayatınız boyunca unutamayacağınız deneyimler yaşarken aynı zamanda başınıza beklenmedik olaylar da gelebilir. Yolculuğun keyfi kaçmasın istiyorsanız  zorunlu olmasanız bile mutlaka Seyahat Sigortası yaptırmalısınız. “Seyahat Sigortasının ne faydası var”, demeyin, işte size yolculuktan önce sigorta yaptırmanız için birkaç neden:

 • Yolculuk başladığı andan bitine kadar eşyalarınızın çalınması halinde sigortanız size hemen destek olur.
 • Seyahat süresince hastalanmanız halinde sigortanız sayesinde anlaşmalı hastanelerde tedavinizi olursunuz.
 • Ülkenize ambulans ya da uçakla nakledilmeniz gerektiğinde yine sigortanız söz konusu detayları kapsayacak şekilde yardım sağlar.
 • Telefon, bilgisayar gibi cihazları kaybetmeniz halinde sigortanız destek sunar.

*Alacağınız desteğin boyutu sigortanın kapsamıyla ilgilidir.

Seyahat Sigortası Yaptırmanın Avantajları

Seyahat etmek, heyecanlı olduğu kadar belirsizdir de. Gideceğiniz ülkede ya da yabancısı olduğunuz bir şehirde neler yaşayacağınızı bilemezsiniz. Bu açıdan baktığınız zaman, çıkacağınız keyifli seyahatte sizi üzecek olaylar yaşamanız halinde sigorta poliçenizde belirtilen teminatla size destek olunacağını ve yalnız kalmayacağınızı bilmeniz gerçekten iyi hissettirecektir. Seyahat Sigortası yaptırmanın en önemli avantajı, gideceğiniz ülkede ya da şehirde başınıza gelebilecek her şeye hazırlıklı olmanızı sağlaması ve sizi deyim yerindeyse pamuklara sarmasıdır.

Seyahat Sigortası Yaptırmak Zorunlu mu?

Seyahat Sigortası genel olarak zorunlu bir sigorta türü değildir. Ancak bazı ülkeler özellikle de Avrupa Birliği ülkeleri vize vermeden önce bir ön koşul olarak Seyahat Sigortası yaptırmanızı isteyebilirler. Bu durumda, zorunlu olarak Seyahat Sigortası yaptırmanız gerekir. Şunu bilmenizi isterim ki Seyahat Sigortasını gideceğiniz ülkenin bir vize şartı olarak görmek yerine size konfor ve güven sunacak bir ihtiyaç olarak görmeniz gerekir.

Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Sigorta şirketlerine başvurarak ya da online olarak Seyahat Sigortası yaptırabilirsiniz. Uygun fiyatla Yurt Dışı Seyahat Sigortası yaptırmak için farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini sunan seyahat123.com’u tercih edebilirsiniz. Güvenli, hızlı, kolay bir biçimde sigorta işleminizi yapmanızı sağlayan sistem, size uygun poliçe teklifine bir kaç dakika içinde ulaşmanızı amaçlıyor. Poliçenizi sizin için saklayan, mail adresinize ileten seyahat123.com, 24 saat canlı destek hattı ile ve güvenilir ödeme sayfasıyla dikkat çekiyor. Hasar ödeme konusunda size en kapsamlı desteği sunacak olan sigorta şirketlerini özenle seçen ve hepsinden tek tek size özel teklifleri toplayan seyahat123.com, seyahatiniz süresince de sorularınızı yanıtlıyor.

Bir şey olmaz demeyin ve önleminizi alın.

Dünya benim evim’den sevgiler

Bunları da okumak isteyebilirsin
2 Yorum
 1. Elmas diyor ki

  Çok faydalı oldu. Teşekkürler. Seyahat123.com bir harika!

  1. Dünya BenimEvim diyor ki

   Teşekkür ederim :)

Bu konuda söyleyecek bir şeylerin olmalı

E-posta adresin yayımlanmayacak.